Higiena podstawą profilaktycznej opieki zdrowotnej

Higiena podstawą profilaktycznej opieki zdrowotnej

Jeśli chodzi o zachorowania na wirusy takie jak grypa, najtrudniejszy okres to styczeń – marzec. Rozprzestrzeniają się one drogą kropelkową i atakują słabsze organizmy. Każdego roku liczba zachorowań wzrasta o tyle samo. Nie należy wpadać w panikę, ale należy pamiętać o podstawowej zasadzie mycia rąk, przestrzeni między palcami, górnej części dłoni i okolic nadgarstków.

Jakie są najczęstsze błędy, które popełniamy przy myciu rąk?

Często myjemy je zbyt szybko, bez mydła lub z niewielką ilością mydła w płynie. Z tego powodu nie są dobrze spłukane. Mycie rąk nie oznacza polewania ich wodą. Przypomnijcie sobie postać Woody’ego Allena, który śpiewał “Happy Birthday to You” odliczając minuty do momentu, kiedy trzeba umyć ręce.

Kup pan mydło!

Mydło to najlepszy kosmetyk do higieny rąk oraz profilaktyczna ochrona przed bakteriami i wirusami. Mydło w kostce jest ekologiczne, wydajne, a co najważniejsze – bardzo skuteczne. Wiele chemicznych mydeł antybakteryjnych zawiera składniki, które nie są w pełni bezpieczne dla zdrowia, a nawet mogą być rakotwórcze. Propolis, naturalny środek antybakteryjny, który łagodzi stany zapalne, jest tym, co polecam. Można go znaleźć w mydle z miodem lub propolisem.

Przeczytaj także: Top 10 Porad, jak wyglądać i czuć się pięknie

Oto główne składniki tego mydła

Miód – Miód wzbogaca naturalne substancje biologicznie czynne skóry, zwiększając jej napięcie i wygładzając ją. Najczęściej stosowany jest w kosmetykach leczniczych. Posiada właściwości dezynfekujące i oczyszczające. Poprawia również ukrwienie tkanki skórnej.

Gliceryna od lat stosowana jest w kosmetyce. Działa nawilżająco i ochronnie na naskórek. Przenika do przestrzeni międzykomórkowej i wiąże wodę. Ułatwia wchłanianie składników aktywnych przez skórę, nie naruszając jej bariery lipidowej.

Olea Europaea (Olive Oil) Fruit Oil posiada właściwości nawilżające, natłuszczające i inne.

Masło Shea, znane również jako masło karite lub masło karite, cudownie nawilża skórę i natłuszcza ją, pozostawiając ją miękką i elastyczną. Zmniejsza swędzenie i jest bogate w witaminy i minerały. Stosowane jest w leczeniu łuszczycy, a także dermatoz i alergii. Posiada certyfikat Eco-Certified.

Propolis – znany również jako kit pszczeli, jest naturalnym antybiotykiem. Działa jak bariera chroniąca pszczoły przed mikroorganizmami w ich naturalnym środowisku. Jest to złożona substancja, która jest bogata w aktywne związki chemiczne. Zawiera m.in. flawonoidy i estry, związki fenolowe, białka, witaminy mikroelementy, substancję lipidowo-woskową oraz związki fenolowe. Propolis ma właściwości bakteriobójcze i może niszczyć pierwotniaki, wirusy i grzyby.

Pamiętaj o osuszeniu

Do wycierania rąk należy używać ręcznika, a nie ręcznika do ciała czy twarzy. Powinieneś mieć inny ręcznik dla swoich domowników i gości. Jednorazowe ręczniki nie są przyjazne dla środowiska. Zwykły ręcznik, np. bambusowy frotte, będzie się dobrze sprawdzał. Bambus ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

Jeśli nie musisz, nie podawaj ręki podczas sezonu grypowego. Nie pozwalaj obcym osobom dotykać swoich dzieci. Jeśli nie masz do tego prawa, nie dotykaj klamek ani poręczy schodów.

Previous Chiller - co to takiego? Jak działa i jakie ma zastosowania?
Next Horyzont Europa: Szansa dla polskich firm

Może to Ci się spodoba

Małopolscy policjanci zabezpieczyli kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy i zapobiegli bójce kiboli

31 marca br na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana znajdującym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Wisły Kraków oraz Lecha Poznań. Tego rodzaju

Horyzont Europa: Szansa dla polskich firm

Następca programu Horyzont 2020, program ramowy Horyzont Europa, to najważniejszy unijny program finansowania badań naukowych i innowacji w latach 2021-2027. Jego budżet wynosi 95,5 mln euro. Czym różni się od

Święto krakowskich policjantek, policjantów i pracowników

Dzisiaj (20 lipca br.) w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Przybyli na nią m. in. pełniący obowiązku Komendanta Wojewódzkiego

Kompostownik ogrodowy: jak założyć kompostownik w ogrodzie?

W trakcie prac w ogrodzie powstaje duża ilość odpadów organicznych: trawa, skrawki gałęzi, kora itp. Niektórzy wrzucają to wszystko do pobliskiego wąwozu lub spalają. Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że wszystkie te

Małopolscy policjanci upamiętnili policjantów pomordowanych w 1940 roku przez NKWD

26 kwietnia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się rocznicowe uroczystości przy Obelisku poświęconym funkcjonariuszom Policji Państwowej – jeńców z obozu w Ostaszkowie, Katyniu, Twerze, Miednoje zamordowanych

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź