Co należy wiedzieć o wymianie szybki w iPhone?

Co należy wiedzieć o wymianie szybki w iPhone?

Apple jest dobrze znaną marką, zwłaszcza ich telefony (iPhony). Kiedy idziesz ulicą, zobaczysz wiele osób z telefonami z nadgryzionymi jabłkami. Często widzimy popękane lub uszkodzone ekrany iPhone’ów i śmiejemy się z nich. Najlepiej jest wymienić szkło. Ale co z pozostałymi elementami? Co warto wiedzieć? To wszystko znajduje się tutaj.

Wymiana szybki w iPhone

Jeśli przednia lub tylna szybka iPhone’a jest uszkodzona, nie musisz jej wymieniać. Najczęściej jest to spowodowane upadkiem z dużej wysokości. Tego typu stłuczenie może poważnie naruszyć estetykę urządzenia i utrudnić jego użytkowanie. Pęknięty wyświetlacz może spowodować poważne uszkodzenie telefonu. Rozbicie szkła może spowodować uszkodzenie nie tylko wyświetlacza. Może również wpłynąć na dotyk.

Sprawdź: jak wygląda wymiana wyświetlacza iPhone 6s?

Pęknięty ekran, wymiana całego panelu?

Zdarza się, że nasz telefon to tylko uszkodzona szybka. Dzieje się tak, gdy uszkodzenie jest na tyle poważne, że na wyświetlaczu pojawiają się kolorowe pasy lub nie reaguje on na nasz dotyk. Jeśli uszkodzenie jest poważne, konieczna będzie wymiana całego panelu przedniego, co może być droższe. Jeśli szkło nie jest uszkodzone, można wykonać ponowną obróbkę panelu przedniego. Polega to na oddzieleniu uszkodzonego elementu od warstwy wyświetlacza. Obniża to koszt projektu, ponieważ zachowujemy oryginalny wyświetlacz i wymieniamy tylko szkło. Każdy etap jest czyszczony, a na wierzchu umieszczana jest nowa szybka. Wszystkie elementy są łączone ze sobą pod wpływem wysokiej temperatury. Po tym zabiegu można dalej korzystać z telefonu.

Urządzenie jest całkowicie bezpieczne podczas procesu wymiany i nie ma ryzyka, że coś pójdzie nie tak. Niektóre serwisy oferują aż 6 miesięcy gwarancji po takim zabiegu! W razie jakichkolwiek problemów, zawsze można zwrócić się do serwisu o naprawę gwarancyjną. Telefon po wymianie szybki będzie działał jak dawniej.

Czy można samemu wymienić szybkę?

Niektórzy szukają w internecie nowych wyświetlaczy i szybek, aby zaoszczędzić pieniądze. Teoretycznie możliwa jest samodzielna wymiana szkła/wyświetlacza. Nie ma możliwości wymiany szkła/wyświetlacza w domu. Dlaczego? Do wymiany szybki lub wyświetlacza potrzebne są specjalne narzędzia.

Są one niezbędne do oddzielenia uszkodzonej warstwy od Twojego wyświetlacza. Wyświetlacz może ulec uszkodzeniu, jeśli zostanie wymieniony na szkło. Konieczna będzie wtedy wymiana całego panelu przedniego – dodatkowy koszt.

Nie zalecam samodzielnych prób naprawy szkła. W najgorszym wypadku trzeba będzie wydać więcej pieniędzy na naprawę sprzętu. Wymiana szybki w profesjonalnym serwisie nie jest droga, dlatego ważne jest, abyś znalazł serwis, który zajmie się Twoim telefonem jak najszybciej.

Czy warto wymieniać szybkę?

Wiele osób zastanawia się, czy wymiana szybki ma sens. Moja opinia jest taka, że wymiana szybki ma sens. Warto od razu naprawić wyświetlacz. iPhone może zostać poważnie uszkodzony, jeśli ciecz dostanie się do wnętrza elementów. Taka procedura wymiany szkła jest tańsza niż zakup zupełnie nowego iPhone’a.

Jak chronić ekran?

Czy istnieje sposób, aby zabezpieczyć szkło iPhone’a przed uszkodzeniem? Nie da się w 100% zabezpieczyć telefonu. Można jednak zminimalizować szansę na jego awarię. Polecam zakup szkła hartowanego lub folii do ochrony przedniego wyświetlacza.

Ochroni ono wyświetlacz i zamortyzuje ewentualne uszkodzenia powstałe w wyniku upadku. Zalecane jest również solidne etui. Należy uważać przy wyjmowaniu telefonu z kieszeni, a także przy codziennym korzystaniu z niego. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić, że urządzenie wypadnie nam z ręki/ramienia. Możemy być pewni, że jeśli tak się stanie, uszkodzenia nie będą zbyt poważne. Do produkcji pancernych etui używa się materiałów, które absorbują uderzenia. Szukaj modeli, które spełniają standardy wojskowe. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, mając urządzenie pod ochroną.

Jaki jest koszt wymiany szybki?

Koszt wymiany szkła jest minimalny i nie przekracza kosztu urządzenia. Wszystko zależy od modelu. Oczywistym jest, że nowsze modele będą wiązały się z wyższą ceną. Zaletą takiej usługi jest to, że zazwyczaj wymiana szybki zajmuje serwisantowi tylko kilka godzin.

Previous Co to są etykiety bezpieczeństwa?
Next Jak sadzić, uprawiać i pielęgnować truskawki?

Może to Ci się spodoba

W Krakowie rusza budowa prawie 1400 tanich mieszkań

Kraków jest jednym z dwóch miast w Polsce, obok Warszawy, w których przybywa i będzie przybywać mieszkańców, a wielu z nich to absolwenci licznych krakowskich uczelni. Problemem dla młodych ludzi jest jednak brak własnego mieszkania. Uwzględniając zarobki

Horyzont Europa: Szansa dla polskich firm

Następca programu Horyzont 2020, program ramowy Horyzont Europa, to najważniejszy unijny program finansowania badań naukowych i innowacji w latach 2021-2027. Jego budżet wynosi 95,5 mln euro. Czym różni się od

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

Policjanci szkolą żołnierzy 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie

W okresie od kwietnia do października 2017 roku na wniosek Dowódcy 16 Batalionu Powietrznodesantowego za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wyznaczeni instruktorzy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie realizują blok

Aparat na jednego zęba – czy się da?

Ortodoncja to dział stomatologii zajmujący się leczeniem wad rozwojowych zębów i szkieletu szczękowo-twarzowego. Nierówne zęby i nierówności w uzębieniu mogą również negatywnie wpłynąć na twój wygląd. Dzięki leczeniu ortodontycznemu można

Spotkanie robocze dotyczące przygotowań Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dzisiaj (27.03.br.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli służb  zaangażowanych w przygotowanie Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. 41 Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO  odbędzie się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź