Co to są etykiety bezpieczeństwa?

Co to są etykiety bezpieczeństwa?

Etykiety zabezpieczające dla każdej branży

Rozwiązania w zakresie etykietowania (naklejki i opakowania) są kluczowym środkiem komunikacji. Dostarczają informacji o produkcie, firmie i marce. Etykiety mogą być również wykorzystywane jako np. narzędzie marketingowe, aby przyciągnąć uwagę klientów i zwiększyć ich zainteresowanie produktem, czy też za pomocą etykiety leków oznacza się produkty farmaceutyczne. Każda branża wymaga ochrony produktu przed podrabianiem i piractwem. Właściwe zamknięcie oryginalnego opakowania jest niezbędne, aby chronić towar przed nieuprawnionym otwarciem. Istotne może być również śledzenie dostawy towaru. Właściciel sklepu może rozpatrzyć reklamację/gwarancję, jeśli posiada nienaruszone plomby zabezpieczające.

Ochrona przed podróbkami

Ubrania, leki, kosmetyki i nośniki muzyczne to najczęściej podrabiane produkty. Producenci i właściciele marek są odpowiedzialni za straty liczone w miliardach dolarów rocznie. Szacuje się, że kwota ta stanowi około 7-8% światowego handlu. Te nielegalne działania mogą powodować ogromne straty finansowe dla firm i szkodzić wizerunkowi ich marki, jeśli zakupione towary są niskiej jakości lub trwałości.

Jak zabezpieczyć produkt?

Istnieje wiele sposobów zabezpieczania produktów. Należą do nich standardowe etykiety, takie jak plomby samoprzylepne, oraz ukryte rastry, takie jak RFID. Etykiety zabezpieczające to prosty, opłacalny i łatwy sposób zabezpieczania towarów.

Rodzaje etykiet zabezpieczających

Istnieje wiele opcji, które można dostosować do swoich potrzeb.

Etykiety typu VOID – Po ich odklejeniu widoczny jest znak VOID lub symbol SECURITY. Napis VOID pozostaje na produkcie/powierzchni po odklejeniu. Jeśli powierzchnia jest czysta, napis VOID jest widoczny na etykiecie. Jest to równoznaczne z próbą oderwania etykiety.

  • Etykiety niszczące – Przy próbie oderwania etykieta kruszy się, pęka i nie da się tego zrobić w jednym kawałku. Dotyczy to w szczególności powierzchni płaskich.
  • Etykiety rozwarstwiające się – Materiał wierzchni etykiety jest uszkodzony i nie można ponownie przykleić warstwy na nim nadrukowanej do naklejonej etykiety.
  • Trwałe połączenie z podłożem nie wymaga dodatkowej aplikacji hologramu. Etykiety holograficzne – potwierdzają oryginalność produktu.
  • Etykiety papierowe z nacięciami – Jest to najtańsza opcja, szczególnie dla branży spożywczej. Etykieta papierowa posiada specjalne nacięcia, które rozrywają się przy próbie jej rozerwania lub zmiany położenia.

Etykiety zabezpieczające, zwane też plombami, służą do oznaczania urządzeń elektronicznych, sprzętu komputerowego i przesyłek. Często wykorzystywane są przez warsztaty naprawcze sprzętu AGD, komputerowe, telefonów komórkowych oraz gospodarstwa domowe. W branży medycznej i kosmetycznej stosowane są do oznaczania próbek laboratoryjnych i glukometrów. W administracji służą do zabezpieczania dokumentów. Wykonuje się je najczęściej z folii PET lub winylu, który jest materiałem nieprzewodzącym. Podstawową zasadą etykiety jest to, że nie powinno być możliwe usunięcie całego produktu z etykiety. Zamiast tego etykieta powinna pozostawiać ślad lub wskazówkę o nieuprawnionym działaniu.

Previous Horyzont Europa: Szansa dla polskich firm
Next Co należy wiedzieć o wymianie szybki w iPhone?

Może to Ci się spodoba

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

Wieża czy system stereo? Jaki sprzęt kupić do domu?

Kto nie chciałby mieć w domu dobrego sprzętu audio? Jeśli nie jesteśmy wytrawnymi audiofilami, to dokonanie właściwego wyboru może być trudne. Co kupić? Małą wieżę, czy zestaw stereo z głośnikami

Horyzont Europa: Szansa dla polskich firm

Następca programu Horyzont 2020, program ramowy Horyzont Europa, to najważniejszy unijny program finansowania badań naukowych i innowacji w latach 2021-2027. Jego budżet wynosi 95,5 mln euro. Czym różni się od

Mija rok od Światowych Dni Młodzieży

W lipcu ubiegłego roku w Polsce odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży, w których udział wzięło 2,5 mln pielgrzymów ze 187 krajów. W uroczystościach uczestniczył Papież Franciszek, przedstawiciele Episkopatu Polski

Wybieramy meble dla swoich dzieci – poradnik zakupowy

Każde dziecko marzy o swoim miejscu do zabawy i nauki, w którym będzie mogło spełniać swoje marzenia. Urządzanie pokoju dziecięcego nie zawsze jest łatwe. Ważne jest, aby przy wyborze mebli

Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa

Przed kilkoma dniami w Komendzie Głównej Policji odbyła się ”Noc Muzeów”. Bramy KGP otwarte były dla zwiedzających od godziny 18:00 do północy. Ilość chętnych była tak duża, że już na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź