Co to są etykiety bezpieczeństwa?

Co to są etykiety bezpieczeństwa?

Etykiety zabezpieczające dla każdej branży

Rozwiązania w zakresie etykietowania (naklejki i opakowania) są kluczowym środkiem komunikacji. Dostarczają informacji o produkcie, firmie i marce. Etykiety mogą być również wykorzystywane jako np. narzędzie marketingowe, aby przyciągnąć uwagę klientów i zwiększyć ich zainteresowanie produktem, czy też za pomocą etykiety leków oznacza się produkty farmaceutyczne. Każda branża wymaga ochrony produktu przed podrabianiem i piractwem. Właściwe zamknięcie oryginalnego opakowania jest niezbędne, aby chronić towar przed nieuprawnionym otwarciem. Istotne może być również śledzenie dostawy towaru. Właściciel sklepu może rozpatrzyć reklamację/gwarancję, jeśli posiada nienaruszone plomby zabezpieczające.

Ochrona przed podróbkami

Ubrania, leki, kosmetyki i nośniki muzyczne to najczęściej podrabiane produkty. Producenci i właściciele marek są odpowiedzialni za straty liczone w miliardach dolarów rocznie. Szacuje się, że kwota ta stanowi około 7-8% światowego handlu. Te nielegalne działania mogą powodować ogromne straty finansowe dla firm i szkodzić wizerunkowi ich marki, jeśli zakupione towary są niskiej jakości lub trwałości.

Jak zabezpieczyć produkt?

Istnieje wiele sposobów zabezpieczania produktów. Należą do nich standardowe etykiety, takie jak plomby samoprzylepne, oraz ukryte rastry, takie jak RFID. Etykiety zabezpieczające to prosty, opłacalny i łatwy sposób zabezpieczania towarów.

Rodzaje etykiet zabezpieczających

Istnieje wiele opcji, które można dostosować do swoich potrzeb.

Etykiety typu VOID – Po ich odklejeniu widoczny jest znak VOID lub symbol SECURITY. Napis VOID pozostaje na produkcie/powierzchni po odklejeniu. Jeśli powierzchnia jest czysta, napis VOID jest widoczny na etykiecie. Jest to równoznaczne z próbą oderwania etykiety.

  • Etykiety niszczące – Przy próbie oderwania etykieta kruszy się, pęka i nie da się tego zrobić w jednym kawałku. Dotyczy to w szczególności powierzchni płaskich.
  • Etykiety rozwarstwiające się – Materiał wierzchni etykiety jest uszkodzony i nie można ponownie przykleić warstwy na nim nadrukowanej do naklejonej etykiety.
  • Trwałe połączenie z podłożem nie wymaga dodatkowej aplikacji hologramu. Etykiety holograficzne – potwierdzają oryginalność produktu.
  • Etykiety papierowe z nacięciami – Jest to najtańsza opcja, szczególnie dla branży spożywczej. Etykieta papierowa posiada specjalne nacięcia, które rozrywają się przy próbie jej rozerwania lub zmiany położenia.

Etykiety zabezpieczające, zwane też plombami, służą do oznaczania urządzeń elektronicznych, sprzętu komputerowego i przesyłek. Często wykorzystywane są przez warsztaty naprawcze sprzętu AGD, komputerowe, telefonów komórkowych oraz gospodarstwa domowe. W branży medycznej i kosmetycznej stosowane są do oznaczania próbek laboratoryjnych i glukometrów. W administracji służą do zabezpieczania dokumentów. Wykonuje się je najczęściej z folii PET lub winylu, który jest materiałem nieprzewodzącym. Podstawową zasadą etykiety jest to, że nie powinno być możliwe usunięcie całego produktu z etykiety. Zamiast tego etykieta powinna pozostawiać ślad lub wskazówkę o nieuprawnionym działaniu.

Previous Horyzont Europa: Szansa dla polskich firm
Next Co należy wiedzieć o wymianie szybki w iPhone?

Może to Ci się spodoba

Kilka faktów na temat włosów – znasz je?

Nasze włosy to najważniejsza cecha naszego wyglądu i dla wielu osób jest to temat, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Według statystyk, 76% woli kobiety z długimi włosami od tych z

Utrudnienia na autostradzie A4 w miejscowości Staniątki – w kierunku Krakowa

W związku z naprawą lewego pasa jezdni północnej autostrady A4 – wysokość miejscowości Staniątki na odcinku 400 metrów (od km 436+300 do km 436+700) w poniedziałek 7 sierpnia 2017r. od godz. 05:00

Policjanci udaremnili wprowadzenie na rynek podrobionego towaru

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą  KPP w Krakowie wraz z kolegami z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie ujawnili i zabezpieczyli podrobiony towar w postaci: 395 opakowań końcówek wymiennych

„Handel ludźmi”

W ramach realizacji „Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018”, w miesiącu maju b.r., policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadziły w Galicyjskim Centrum Integracji Społecznej

Jak strzyc włosy maszynką dla mężczyzn?

Znaczenie dobrego fryzjera było widoczne w następstwie pandemii i późniejszej blokady. Wiele osób próbowało ścinać włosy w domu podczas blokady salonów fryzjerskich. Jednak rezultaty nie zawsze były zadowalające. Przygotowaliśmy przewodnik,

Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź