Wieża czy system stereo? Jaki sprzęt kupić do domu?

Wieża czy system stereo? Jaki sprzęt kupić do domu?

Kto nie chciałby mieć w domu dobrego sprzętu audio? Jeśli nie jesteśmy wytrawnymi audiofilami, to dokonanie właściwego wyboru może być trudne. Co kupić? Małą wieżę, czy zestaw stereo z głośnikami i segmentami? Na co zwracać uwagę podczas zakupów? Sprawdź nasz poradnik!

Wieża czy mini-wieża?

Na początku warto rozwiać wszelkie nieścisłości językowe. Zdarza się, że terminy takie jak wieża, stereo czy hifi są używane zamiennie. Wieżę można skompaktować i wszystkie jej elementy będą zintegrowane w jedną całość (poza głośnikami). Inną opcją jest mini wieża, a nawet mikrofalówka. Dalej, jednostka główna posiada zazwyczaj tuner i odtwarzacz CD/DVD. Czasami w zestawie jest też odtwarzacz kaset (ten nośnik powoli wraca do łask, więcej szczegółów później).

Te mini-wieże oferują wiele korzyści. Są małe i kompaktowe, mają przyzwoitą jakość dźwięku, mogą być używane w sypialniach, kuchniach czy pokojach gościnnych. Wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów, wielu producentów oferuje rozwiązania technologiczne i konstrukcje, które przewyższają się wzajemnie.

Wieże komponentowe, czyli tradycyjne zestawy, przeznaczone są dla najbardziej wymagających klientów. Zestawy te są popularne wśród audiofilów i osób, które są skłonne wydać więcej na dobry zestaw muzyczny. Zaletą tradycyjnych wież jest możliwość wyboru poszczególnych segmentów (wzmacniacz/odbiornik, odtwarzacz/odtwarzacz CD/DVD, gramofon, przedwzmacniacz itp.) Głośniki. Często pochodzą one od różnych producentów.

Zalety wieży kompaktowej

Kompaktowa wieża jest zaprojektowana tak, aby była zabawna i przyjemna dla oka. Sprzęt ten był bardzo popularny w latach 90-tych. Z biegiem lat uległ udoskonaleniu, stracił niektóre elementy (np. odtwarzacz kasetowy), a obecnie oferuje produkt bardzo wysokiej jakości. Japońscy producenci, tacy jak Yamaha czy Denon, od lat oferują kompaktowe wieże, z których profesjonaliści dźwięku byliby dumni. Seria Pianocraft nadal jest świetnym przykładem designu i dźwięku w małych, kompaktowych opakowaniach.

Zobacz także: Na co zwrócić uwagę – wybieram kolumny głośnikowe

A co z systemem stereo?

Nie pożałujesz inwestycji w system stereo, jeśli nie chcesz mieć kompaktowego urządzenia. Możesz również dokupić dodatkowe komponenty, które pozwolą Ci cieszyć się wyjątkowym dźwiękiem, precyzją wykonania i nową atmosferą w Twoim domu, nawet jeśli dysponujesz niewielkim budżetem. Pamiętaj, aby wybrać odpowiednie segmenty i głośniki. Plastik i tanie części są niedopuszczalne. Każdy szczegół jest ważny i każda jakość dźwięku jest istotna.

Jakie elementy powinien zawierać system stereo?

Wzmacniacz jest sercem każdego systemu stereo. Wzmacnia on dźwięk z innych źródeł. Inne ważne elementy to tuner (chyba że jest zintegrowany z amplitunerem), odtwarzacze CD/DVD i gramofon. W starszych zestawach dostępny jest również odtwarzacz kasetowy. Pamiętacie Państwo czasy, kiedy popularne były kasety magnetofonowe, takie jak JVC, Maxwell, czy Sony. Kasety te można było kupić w Pewexie lub Baltonie. Obecnie wielu producentów, w tym TEAC, może podążać za trendem winylowym i również powrócić do odtwarzaczy kasetowych.

W jaki sprzęt muzyczny warto zainwestować do swojego domu?

Twoje gusta muzyczne i sytuacja finansowa będą odgrywały główną rolę w podejmowaniu decyzji. Mini wieża to kompaktowe urządzenie, które możesz wykorzystać w swojej sypialni. Musi być jednak wyprodukowana przez sprawdzonego producenta. Do wyboru jest wiele opcji: wieża Yamaha, wieża Philips lub wieża Sony. Jeśli jesteś audiofilem, powinieneś poczekać z zakupem. Poszukaj modelu, który Ci się podoba, a następnie umów się z właścicielem sklepu na odsłuch. Wtedy będziesz mógł zdecydować, gdzie kupić wymarzony zestaw stereo.

Jaki jest koszt zestawu stereo?

Najtańsze są mini wieże zaczynające się od PS200. Nie kupuj tanich plastikowych urządzeń w supermarketach. Sprzęt należy kupować tylko w renomowanym sklepie zajmującym się sprzedażą sprzętu audio-video i elektroniki. Kompaktowy zestaw stereo można kupić już za 500-1000 złotych. Stereofony dobrej jakości można kupić już od 2000 zł.

Previous Jak walczyć z ubezpieczycielem gdy mamy zaniżone odszkodowanie
Next World of Warcraft Classic: Kompletny przewodnik po Questline Tirion Fordring "W snach"

Może to Ci się spodoba

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej otwarta w Krakowie

W krakowskim szpitalu im. Ludwika Rydygiera otwarta została nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Ma zapewnić szybszą i bardziej precyzyjną diagnostykę onkologiczną. Zainstalowany tomograf komputerowy jest też bezpieczniejszy dla zdrowia pacjentów, wykorzystuje

Aparat na jednego zęba – czy się da?

Ortodoncja to dział stomatologii zajmujący się leczeniem wad rozwojowych zębów i szkieletu szczękowo-twarzowego. Nierówne zęby i nierówności w uzębieniu mogą również negatywnie wpłynąć na twój wygląd. Dzięki leczeniu ortodontycznemu można

Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa

Przed kilkoma dniami w Komendzie Głównej Policji odbyła się ”Noc Muzeów”. Bramy KGP otwarte były dla zwiedzających od godziny 18:00 do północy. Ilość chętnych była tak duża, że już na

Jak strzyc włosy maszynką dla mężczyzn?

Znaczenie dobrego fryzjera było widoczne w następstwie pandemii i późniejszej blokady. Wiele osób próbowało ścinać włosy w domu podczas blokady salonów fryzjerskich. Jednak rezultaty nie zawsze były zadowalające. Przygotowaliśmy przewodnik,

Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles

Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do

Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź