Jak strzyc włosy maszynką dla mężczyzn?

Jak strzyc włosy maszynką dla mężczyzn?

Znaczenie dobrego fryzjera było widoczne w następstwie pandemii i późniejszej blokady. Wiele osób próbowało ścinać włosy w domu podczas blokady salonów fryzjerskich. Jednak rezultaty nie zawsze były zadowalające. Przygotowaliśmy przewodnik, który pomoże Ci szybko i skutecznie ściąć włosy maszynką. Obcinanie włosów dla mężczyzn jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać.

Jak używać maszynki do strzyżenia włosów?

Może Ci się wydawać, że używanie maszynki do strzyżenia włosów jest trudne. Profesjonalni fryzjerzy używają specjalnych nożyczek i przeczesują włosy, aby ustalić ich długość. Używają również lokówki, aby przerzedzić włosy. Nie musisz tego robić w nagłych wypadkach. Domowe fryzury dla mężczyzn z użyciem maszynki do strzyżenia są zupełnie inne.

Samodzielnie ścięte włosy powinny być zadbane i schludne. Wynika to głównie z długości włosów po bokach, które w końcu mogą urosnąć długie. Zaniedbane bokobrody, włosy zwisające nad uszami i duży kogut to oznaki źle wykonanej fryzury.

To są główne rzeczy, których musisz się pozbyć, a maszynka do golenia jest najlepszym sposobem, aby to zrobić. Włosy na czubku głowy i grzywka nie muszą być powodem do zmartwień. Możesz je stylizować za pomocą pomady lub czesać do czasu wizyty u fryzjera.

Sprawdź: O co zapytać barbera przy obcinaniu brody

Okazuje się, że golenie głowy to coś więcej niż tylko kwarantanna. Wiele osób regularnie korzysta z tego narzędzia, aby poprawić swoją fryzurę, o czym świadczy ogromna sprzedaż maszynek do strzyżenia włosów.

Możesz codziennie robić pasemka na bok i odwiedzać fryzjera tylko raz na dwa miesiące. Pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze i zachować świeżość fryzury.

Co muszę mieć przygotowane na stanowisku fryzjerskim?

Jakie są niezbędne przedmioty, które sprawią, że Twój domowy salon będzie wyglądał profesjonalnie? Zaopatrz się w kilka akcesoriów, oprócz maszynki do strzyżenia, o której będzie mowa później.

  • Grzebień służy do czesania i układania włosów.
  • Dwa lusterka są dostępne, aby sprawdzić rezultaty z tyłu głowy.
  • Miękka szczotka barberska – do wygładzania włosów.
  • Peleryna nie jest konieczna, ale dzięki niej włosy nie będą się przyklejać do skóry.
  • Klamra do włosów służy do zabezpieczenia górnej partii włosów, aby nie przeszkadzały w stylizacji bokobrodów.

Jak używać maszynki do strzyżenia włosów? Zacznij od wyznaczenia linii włosów

Najpierw, narysuj linię do przycinania włosów. Jest ona w kształcie litery U i biegnie od skroni do końca głowy. Nie powinna być zbyt nisko, gdyż spowoduje to powstanie na głowie efektu grzyba. Jeśli przytniesz wyżej, będziesz mieć na głowie dziwny tupecik.

Do zaznaczenia linii włosów potrzebny jest grzebień i klips. Do zaznaczenia linii włosów potrzebny będzie grzebień i klips. Umieść grzebień pionowo nad uszami, a następnie sprawdź miejsce, w którym Twoja głowa zaczyna się zakrzywiać. Teraz możesz zgolić włosy i ułożyć fryzurę. Wyznacz linię cięcia próbnego i zaczesz wierzchołek włosów na bok.

Zastanów się, czy po zgoleniu boków, Twoja głowa zachowa smukłą sylwetkę i nie będzie wyglądała jak żarówka. Jeżeli włosy wyglądają dobrze, zepnij je i zacznij golenie. Następnie zrób odwrotnie. Niestety, tył jest trudniejszy do ogolenia, więc będziesz musiała polegać na tym, co podpowiada Ci intuicja.

Użyj maszynki do golenia boków

Ostrze o długości 20-25 mm jest idealne do pierwszego przejścia. W ten sposób zbierzesz tylko trochę włosów, ale nie martw się. Możesz użyć jej do zgolenia włosów aż do linii. Aby wyrównać długość włosów, podnieś maszynkę na 1-2 cm przed przedziałkiem. Jeżeli chcesz zrobić dramatyczne przejście, nic nie stoi na przeszkodzie.

Teraz nadszedł czas na warstwy. Zmień końcówkę na nieco niższą (np. 15-17mm). Kontynuuj od dołu, ale nie sięgaj aż do samej góry. Kończ 2 cm niżej, tak aby krótsze boki płynnie łączyły się z dłuższą górą.

Nałóż na maszynkę krótszą końcówkę i przytnij boki aż do dolnych centymetrów. Pamiętaj o tym płynnym ruchu podczas odrywania maszynki, aby nie tworzyć nieatrakcyjnych postrzępień.

Tył głowy powinien być ogolony w ten sam sposób. Trudno jest trzymać się stałej linii, ponieważ trudno byłoby nawet spojrzeć na maszynkę. Włosy należy przycinać niżej niż czubek głowy i nie wyciągać maszynki zbyt wysoko. Aby uzyskać schludną fryzurę, po prostu przytnij nadmiar włosów przy szyi.

Jak zdefiniować swoją fryzurę?

Chociaż rezultaty poprzednich kroków są obiecujące, praca nie jest jeszcze skończona. Musisz jeszcze zadbać o bokobrody, włosy nad uszami i włosy na karku. Od wysokości brwi, oczu i uszu zależy długość bokobrodów. Wbrew pozorom, nie jest łatwo uzyskać je wszystkie na tej samej wysokości.

Możesz wykończyć ten wygląd za pomocą prostej maszynki do golenia (bezpiecznie, to bezpieczne) i trymera do brody. Następnie, przytnij włosy na linii tuż nad uszami. Możesz również przeczesać włosy na karku delikatnymi pociągnięciami. Prowadząc maszynkę od góry, nie usuniesz przypadkowo większej ilości włosów.

Jak przycinać włosy maszynką dla mężczyzn?

Golenie górnej części ciała i grzywki za pomocą maszynki może być trudne. Męskie fryzury są zazwyczaj dłuższe, więc fryzjerzy używają nożyczek i grzebienia, a nie maszynki. Jeżeli musisz poradzić sobie z poplątaną górną partią włosów, najdłuższa długość to 20-25 mm. W ten sposób uzyskasz bardzo krótką fryzurę na wzór jeża. Nie jest to może męska elegancja, ale na pewno wygodna.

Jakie maszynki do strzyżenia włosów wybrać?

Do tak prostego zadania może nadać się niemal każda maszynka do strzyżenia włosów. Nie przejmuj się ilością akcesoriów, najważniejsza jest ostrość maszynki. Dobrą fryzurę można uzyskać już przy użyciu dwóch lub trzech nasadek. Model z wbudowanym akumulatorem jest najlepszy, jeśli planujesz samodzielnie strzyc włosy. Zaplątane sznurki mogą utrudnić Ci pracę.

Nawet jeśli maszynka padnie w trakcie strzyżenia, możesz ją podłączyć do prądu i używać jak maszynki przewodowej. Wysokiej jakości maszynki posiadają samoostrzące się ostrza, które nie stępią się nawet po wielokrotnym użyciu. Maszynki do strzyżenia włosów dla mężczyzn mają przystępną cenę około 100 PS.

Po obcięciu włosów należy ją dokładnie wyczyścić i podłączyć do ładowania. Wiele modeli jest wyposażonych w specjalne szczotki, które docierają do wszystkich zakamarków. Niektóre maszynki do strzyżenia można również myć w wodzie. To ułatwi Ci pracę.

Podsumowanie męskich fryzur

Choć pierwsze strzyżenie dla mężczyzn może wydawać się zniechęcające i niechlujne, nie pozwól, by Cię to zniechęciło. Istnieją teraz salony fryzjerskie, które są otwarte, więc możesz uzyskać pomoc w nagłych przypadkach. Podczas nauki strzyżenia zwróć uwagę na to, jak są ścięte włosy, jak są ułożone i jak kształtujesz swoją głowę.

Wkrótce będziesz w stanie golić głowę z zamkniętymi oczami. Przypomnij sobie, kiedy po raz pierwszy użyłeś maszynki do golenia zarostu. Było to trudne i wymagające.

Previous Jak sadzić, uprawiać i pielęgnować truskawki?
Next Co to jest CMYK i gdzie się go używa?

Może to Ci się spodoba

Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta

Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska. 8 marca

Oznaki i objawy uzależnienia od alkoholu

Uzależnienie od alkoholu jest powszechnym problemem, który może mieć wpływ na wiele osób, w tym na nas samych. Jednak nadmierne picie jest często przeoczone i można łatwo poradzić sobie z

Małopolscy policjanci upamiętnili policjantów pomordowanych w 1940 roku przez NKWD

26 kwietnia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się rocznicowe uroczystości przy Obelisku poświęconym funkcjonariuszom Policji Państwowej – jeńców z obozu w Ostaszkowie, Katyniu, Twerze, Miednoje zamordowanych

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL –

Higiena podstawą profilaktycznej opieki zdrowotnej

Jeśli chodzi o zachorowania na wirusy takie jak grypa, najtrudniejszy okres to styczeń – marzec. Rozprzestrzeniają się one drogą kropelkową i atakują słabsze organizmy. Każdego roku liczba zachorowań wzrasta o

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź