Likwidacja zmarszczek – jak skutecznie z nimi walczyć?

Likwidacja zmarszczek – jak skutecznie z nimi walczyć?

Wyobraź sobie twarz, która wygląda jak u modelki lub Twoja własna sprzed 20 lat. Ach, gdybyśmy mogli cofnąć czas. Nie możemy cofnąć czasu, ale możemy walczyć z jego skutkami na wiele sposobów. Dziedzina medycyny estetycznej rozwija się w coraz szybszym tempie i staje się coraz bardziej innowacyjna. Dostępne są coraz skuteczniejsze zabiegi, są mniej bolesne i uciążliwe. Efekty utrzymują się dłużej.

Wygładzanie i usuwanie zmarszczek: Którą metodę wybrać?

Dzięki medycynie estetycznej dostępnych jest wiele skutecznych metod usuwania zmarszczek. Nawet najbardziej uporczywe zmarszczki można łatwo usunąć. Laser i ultradźwięki to obecnie najpopularniejsze opcje.

Ultradźwięki mogą usuwać zmarszczki

Jak to działa. Fale ultradźwiękowe przenikają do najgłębszych warstw skóry, stymulując produkcję włókien kolagenowych. W efekcie skóra twarzy staje się jędrniejsza i gęstsza, a zmarszczki są niewidoczne. Zabieg polecany jest dla osób, które chcą zredukować widoczność zmarszczek i oczekują natychmiastowego rezultatu. Zabieg jest natychmiastowy, a rezultaty są widoczne od razu. Nie ma potrzeby rekonwalescencji. Pacjenci mogą od razu wrócić do swoich codziennych zajęć. Zabieg może być wykonywany nawet latem.

Zobacz także: Czym zajmuje się dermatologia estetyczna?

Jak wygląda zabieg ultradźwiękami?

Na twarz nakładana jest specjalna ampułka zawierająca preparat dostosowany do rodzaju skóry. Zazwyczaj o działaniu przeciwzmarszczkowym. Zabieg wykonywany jest przy użyciu głowicy emitującej ultradźwięki. Składniki aktywne są następnie wstrzykiwane w skórę. Stymuluje to produkcję kolagenu i elastyny. Co warto wiedzieć? Osoby z cerą naczyniową również powinny rozważyć ultradźwięki.

Laserowe usuwanie zmarszczek

Laserowe usuwanie zmarszczek to doskonałe rozwiązanie dla osób z mniej poważnymi zmarszczkami. Laserowe usuwanie zmarszczek jest często stosowane w celu zmniejszenia widoczności kurzych łapek. Zabieg ten ma również inną zaletę: redukuje zmarszczki i rozjaśnia skórę poprzez usuwanie przebarwień.

Jak to działa? Działanie lasera polega na wykorzystaniu naturalnej zdolności tkanek i komórek do regeneracji. Mikrowiązki lasera przenikają do najgłębszych warstw skóry, stymulując jej naturalną zdolność do regeneracji. Mikrowiązki lasera w kontrolowany sposób uszkadzają głębokie warstwy tkanki skórnej. W miejscach uszkodzeń powstają nowe tkanki. Nasza skóra staje się gęstsza i bardziej gładka.

Zabieg usuwania zmarszczek za pomocą podczerwieni

Zabieg emituje promieniowanie z zakresu bliskiej podczerwieni. Wybrane obszary zostają podgrzane do temperatury 40 stopni Celsjusza, co powoduje obkurczenie włókien kolagenowych. Powoduje to produkcję nowego kolagenu, czego efektem jest gęstsza i jędrniejsza skóra.

Kwasy mogą być stosowane do usuwania zmarszczek

Zabiegi z użyciem kwasów są skuteczne w walce ze zmarszczkami. W zależności od pory roku i rodzaju skóry możemy stosować następujące kwasy: kwas migdałowy (kwas pirogronowy), kwas salicylowy, kwas glikolowy i kwas salicylowy. Każdy z nich jest równie skuteczny, ale każdy ma inną siłę działania. Wszystkie dobrze działają na uszkodzoną warstwę skóry i prowadzą do jej głębokiej odnowy.

Pojedynczy zabieg z użyciem kwasów nie wystarczy, aby wyleczyć problem. Lepiej jest wykonać serię zabiegów. Są one bardzo skuteczne, ale należy je stosować powoli i delikatnie. Dla skóry wrażliwej polecane są zabiegi z kwasami. Zabiegi kwasami najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym, kiedy pojawiają się pierwsze słoneczne dni. Wyjątkiem są zabiegi z kwasami migdałowymi. Ze względu na swoją delikatną naturę i brak interakcji, kwas migdałowy może być stosowany również w sezonie letnim.

Najczęściej występujące rodzaje zmarszczek to:

  • zmarszczki czoła
  • Zmarszczka lwia
  • zmarszczki pod oczami
  • zmarszczki wokół oczu, “kurze łapki”.
  • Spraw, by Twoje zmarszczki wyglądały jak uśmiech
  • Skośna zmarszczka
  • Usta są pomarszczone
  • Zmarszczki na szyi
Previous Gdzie i kiedy można jeździć na oponach z kolcami?
Next Oznaki i objawy uzależnienia od alkoholu

Może to Ci się spodoba

Olkusz. Handel nielegalną odzieżą

Ponad 900 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm ujawnili i  zabezpieczyli pod koniec stycznia 2017r. Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu

Uroczyste obchody Święta Policji w Małopolsce

Dzisiaj na Placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak. Uroczystość objął honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Ważnym punktem

Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Rodzicu zadbaj o swoje dziecko podczas letnich wakacji – porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadania, przed którymi stoimy jako rodzice. To właśnie my

Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz ogniwa patrolowego, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Dobczycach, w drodze do pracy, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 32-latek za kółkiem samochodu stwarzał zagrożenie dla innych

World of Warcraft Classic: Kompletny przewodnik po Questline Tirion Fordring “W snach”

Questline “In Dreams” jest punktem kulminacyjnym WoW classic jest jednym z jego bardziej pamiętnych. Oto jak możesz ją najlepiej ukończyć. W World of Warcraft Classic znajdują się setki niesamowitych questów.

Kompostownik ogrodowy: jak założyć kompostownik w ogrodzie?

W trakcie prac w ogrodzie powstaje duża ilość odpadów organicznych: trawa, skrawki gałęzi, kora itp. Niektórzy wrzucają to wszystko do pobliskiego wąwozu lub spalają. Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że wszystkie te

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź