Kilka faktów na temat włosów – znasz je?

Kilka faktów na temat włosów – znasz je?

Nasze włosy to najważniejsza cecha naszego wyglądu i dla wielu osób jest to temat, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Według statystyk, 76% woli kobiety z długimi włosami od tych z krótszymi. Statystyki pokazują, że 76% woli kobiety z długimi włosami od tych z krótszymi. Natomiast 87% woli mężczyzn z długimi włosami. Wszyscy troszczymy się o włosy i chcemy dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat.

Włosy składają się z około 80% keratyny, 10-15% lipidów i minerałów oraz około 5% pigmentów. Keratyna jest bardzo ważnym składnikiem. Keratyna to białko, które jest głównym budulcem włosa. Poprzeczne wiązania siarczkowe łączą ze sobą włókna keratyny, dzięki czemu włosy są elastyczne i sprężyste. Keratyna stanowi również część zewnętrznej otoczki włosa, chroniąc go przed czynnikami zewnętrznymi.

Ile włosów jest na twojej głowie

Twoja głowa może być dość mocno owłosiona ze względu na liczbę włosów. Każdy człowiek ma od 100 000 do 150 000 włosów. Każdego dnia tracimy od 50 do 100 włosów. Nie bądź zaniepokojona, jeśli odkryjesz włos, który wypadł z Twojej szczotki. Aby zrobić miejsce dla nowych, zdrowych włosów, tracimy włosy, które zostały uszkodzone, osłabione i wysuszone.

Jeśli zauważysz wypadanie włosów po umyciu włosów lub jeśli Twoja szczotka nie usuwa włosów w takim stopniu jak kiedyś, jest to znak, że coś jest nie tak. Najlepiej jest wykonać kilka podstawowych badań krwi i poddać się BADANIU TRYCHOLOGICZNEMU. Przy pomocy nowoczesnego sprzętu można obejrzeć skórę głowy. Pozwoli to na określenie pierwotnej przyczyny wypadania włosów i wykluczenie tych, które mają podłoże trychologiczne. Wypadanie włosów może być również oznaką innych chorób.

Przeczytaj także: Twój kompleksowy przewodnik: Krótkie fryzury dla kobiet

Siła włosów

Włosy, choć wydają się delikatne, są w rzeczywistości bardzo mocne, pod warunkiem, że są zdrowe. Pojedyncze zdrowe pasmo włosów może udźwignąć ciężar ok. 100-150 g. Pojedynczy zdrowy kosmyk włosów może unieść ciężar ok. Potrafi ciągnąć samochód za pomocą zaplecionej liny z włosów. Została nawet wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.

Mieszki włosowe

Są to jedyne żywe części włosa. Reszta włosów jest martwa i nie może się zregenerować. Najważniejszą częścią struktury włosa jest cebulka włosa. Dostarcza ona również składników odżywczych do włosów. Ważne jest, aby dbać o skórę głowy. Zdrowa cebulka włosa może być zbudowana na zdrowej skórze głowy.

Termoregulacja

Nie chodzi tylko o estetykę. Najważniejszą rolą włosów jest termoregulacja. Włosy działają jak koc dla głowy i pozwalają na wolniejszą ucieczkę ciepła. Teraz już wiesz, dlaczego zimą powinnaś nosić czapkę. Zatrzymuje ona ciepło i chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr czy mróz.

Wzrost włosów

Wzrost włosów jest procesem indywidualnym. Według badań naukowych, wzrost włosów wynosi średnio 0,30 mm dziennie, co oznacza przyrost o 1 cm na miesiąc. U mężczyzn włosy rosną szybciej niż u kobiet. Okazuje się, że pora roku odgrywa istotną rolę w procesie wzrostu włosów. Latem najlepiej na porost włosów działa słońce, natomiast zimą, gdy są one zakryte i narażone na niskie temperatury, rosną wolniej. Obalimy też mit, że podcinanie włosów przyspiesza ich wzrost. Nie sprawi to, że włosy będą rosły szybciej. Jedyne, co możesz zrobić, to podciąć końcówki.

Pasma włosów pod wpływem wody mogą rozciągnąć się nawet do 10%. Włosy muszą być dobrze odżywione i zdrowe. Włosy kochają wodę i będą ją pić. Włosy kochają wodę nie tylko wtedy, gdy są myte, ale także wtedy, gdy są suche. Wrażliwe kosmyki mogą wchłonąć nawet 30% swojej wagi w wilgoć. Ta woda jest najbardziej skoncentrowana w kosmykach, które zostały uszkodzone i są wygięte.

Tylko 0,5 procent światowej populacji ma rude włosy. Jeśli rodzice mają mutację w genie MC1R, rudowłose dziecko nie może się urodzić. Według badań naukowych, rude kobiety mają mniej włosów niż brunetki czy blondynki. Rude włosy są najgrubsze i najbardziej sztywne. Czerwony pigment w rudych włosach wolniej zanika, dlatego osoby o rudych włosach wolniej siwieją. Ze względu na tak silny pigment, trudno jest zmienić kolor włosów na inny lub uzyskać taki, jaki chcemy.

Jak dbać o włosy?

Ważne jest, aby regularnie myć włosy. Myj włosy codziennie. Do mycia włosów należy używać szamponu. Nie należy suszyć włosów. Masuj delikatnie skórę głowy, aby pobudzić krążenie krwi. Jakiego szamponu używać do mycia włosów? Najlepiej jest używać kosmetyków naturalnych. Najlepiej unikać silikonów i parabenów.

Szczotkowanie włosów to prosta czynność, którą wykonujesz codziennie. Co jest takiego wyjątkowego w czesaniu włosów? Twoje włosy to Twój rytuał. Poświęć kilka minut każdego ranka i wieczoru, aby odpowiednio rozczesać włosy. To świetny sposób na zrelaksowanie skóry głowy i poprawę krążenia krwi. Szczotki z naturalnego włosia są najlepsze dla Twoich włosów, ponieważ nie powodują elektryzowania się i ciągnięcia.

Previous Zabiegi laserowe na skórę twarzy
Next Wybieramy meble dla swoich dzieci - poradnik zakupowy

Może to Ci się spodoba

Laureaci konkursu ,, Dzień Bezpiecznego Internetu’’ odwiedzili Komisariat Policji IV w Krakowie

W dniu 15 marca 2017 roku Komisariat Policji IV w Krakowie przy ul. Królewskiej 4 odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 93 oraz Szkoły Podstawowej nr 153, którzy jako laureaci konkursu

Mija rok od Światowych Dni Młodzieży

W lipcu ubiegłego roku w Polsce odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży, w których udział wzięło 2,5 mln pielgrzymów ze 187 krajów. W uroczystościach uczestniczył Papież Franciszek, przedstawiciele Episkopatu Polski

Szkolenie dotyczące Ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

W środę 19 kwietnia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie  odbyło się szkolenie przygotowujące funkcjonariuszy Policji i służby Celno – Skarbowej do realizacji nowych zadań przewidzianych w przepisach ustawy

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium

„Handel ludźmi”

W ramach realizacji „Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018”, w miesiącu maju b.r., policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadziły w Galicyjskim Centrum Integracji Społecznej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź